חופשות וטיולי ספארי בקניה

קניה – מדינת הספארי, מחלוצת התיירות במזרח אפריקה ואחת מיעדי הספארי האהובים באפריקה. על אף הפופולאריות ההולכת וגוברת של קניה, נשמרה האותנטיות והראשוניות שאפיינה אותה מתחילה. בקניה מגוון אדיר של חיות בר, מ’חמשת הגדולים’ של אפריקה: אריות, נמרים, פילים, תאואים וקרנפים ועד אלפי מינים של ציפורים ובעלי כנף שיש רק באפריקה. חופשה בקניה היא בחירה נהדרת לאלו החולמים על הרפתקה ביבשת השחורה.

טיול לקניה הוא טיול בנופים מרהיבים של סוואנות אדירות, הרים מושלגים, אגמים שקופים, נהרות וחופים. שמורותיה המפורסמות של קניה, המסאי מרה, הר קניה ופארק אמבוסלי הן רק תחילתו של המסע, לצדן מחכות עוד מגוון של שמורות, ידועות פחות, כמעט בוטיק המאפשרות מגע ישיר, לא המוני, עם הטבע הקסום של אפריקה.

אתרי עיניין

תמצית אתרי עיניין ששווה לבקר בהם במהלך הביקור בקניה

מסאי מרה: טבע במלוא הדרו

שמורת מסאי מרה היא אתר חובה לכל מבקר בקניה. שמורת מסאי מרה ושמורת סרנגטי בטנזניה הן חלק מאותה מערכת אקולוגית וזירת ההתרחשות של אחת מתופעות הטבע המרהיבות בעולם ‘הנדידה הגדולה’ של העדרים. מלבד הנדידה, שמורת המסאי מרה היא מקום בו הסיכויים לצפות מקרוב ב’חמשת הגדולים’ של אפריקה (כינוי שנתנו הציידים הבריטים לחמשת בעלי החיים שנחשבו לציד נחשק במרחבי אפריקה – פילים, תאואים, קרנפים, אריות ונמרים) הם מגבוהים ביותר. אלו המבקשים לתפוס את הנדידה, התקופה המומלצת לביקור היא בין חודשים אוגוסט-אוקטובר.

"אגם" , "שקנאי", "קניה" , "מסאי מרה"

פארק אמבוסלי: מדבר בצל הר

שמורת פארק אמבוסלי שוכנת למרגלות הר קילימנג’רו, בסמוך לגבול שבין קניה וטנזניה, זו השמורה השנייה בפופולאריות שלה בקניה. בחלקה המערבי של השמורה נמצא אגם אמבוסלי, ברוב ימות השנה האגם יבש ורק במהלך העונה הגשומה מתמלא האגם מים ואפשר לצפות בשפע של חיות בר, ציפורים ועופות מים. בשמורה משתרעות ביצות רבות המושכות מגוון בעלי חיים, שבהם אפשר לצפות מעמדות התצפית המקיפות את הביצות. אוהבי הפילים ישמחו לדעת ששמורת אמבוסלי היא המקום הטוב ביותר בקניה לצפות בו בעדרים גדולים של פילים.

לפרטים נוספים על טיולי ספארי בקניה מלאו את פרטיכם בטופסשמורת סמבורו: גן עדן לצפרים

שמורת סמבורו, קיבלה את שמה משבט הסמבורו, שבט נוודים שחי באזור שנים רבות. השמורה מתאפיינת בנופים מדבריים ומזמנת צפייה במגוון של בעלי חיים בניהם: אנטילופות, זברות, ג’ירפות, תנינים ופילים. השמורה ידוע גם כגן עדן לחובבי צפרות.

"ספארי ציפורים" , "שמורת סמבורו" , "קניה"

למידע נוסף ושאלות בנושא טיולים לקניה מלאו פרטים בטופסהר קניה: נוף אלפיני באפריקה

פארק הר קניה נקרא על שם הר קניה, המתנשא לגובה של עד 5,199 מטר והוא ההר השני בגובהו באפריקה אחרי הקילימנג’רו. בשמורה פסגות מושלגות, אגמים, מעיינות מינרלים וצמחייה שאופיינית להרי האלפים, המסוגלת לשרוד בקור עז. בשמורה אפשר לחזות בפילים ובבעלי כנף לרוב. מטיילים רבים אינם מסתפקים בנוף הפסגות המושלגות מלמטה ובוחרים לצאת למסע אתגרי לפסגת ההר.

"שמורת הר קניה" , "קניה"

פארק צאבו מזרח: יום של ספארי

שמורת פארק צאבו מזרח, בין שמורות הטבע היפות והוותיקות בקניה. השמורה גובלת עם בפארק צאבו מערב, חלקים ממנה אינם פתוחים למטיילים וטיולי הספארי יוצאים בעיקר בחלקה המזרחי של השמורה. בשמורה מישורים יבשים ושטחי ביצות והיא רוחשת חיים: ג’ירפות, צבאים, זברות, אריות, פילים, נמרים, תאואים ועוד. קרבתה היחסית של השמורה לעיר מומבסה שליד החוף ולאתרי תיירות נוספים הופכת אותה ליעד מצוין לטיול ספארי בן יום.

טיול לקניה הוא טיול שמוטב לתכנן בקפידה. עומק החוויה טמון בפרטים הקטנים, בבחירה הנכונה של המסלול, התחשבות במרחקים ותנאי מזג האוויר. אתם מוזמנים לסייר בין דפי האתר, ללמוד עוד על קניה ועל אפשרויות הטיול בקניה. את כל חבילות הספארי שלנו, תוכלו להזמין כפי שהן, לארוז ולטוס. ההמלצה שלנו היא לראות בהן כהצעה ראשונית. אנו נשמח להזמין אתכם לפגישה אישית, נפרוס בפניכם את שלל האפשרויות, וביחד נרקום את חווית הספארי האישית שלכם בקניה.

להתאמת טיול ספארי בקניה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: