טיול לרואנדה

רפובליקת רואנדה, המכונה גם “ארץ אלף הגבעות”, היא מדינת ספארי עשירה במרכז אפריקה הגובלת עם אוגנדה, בורונדי, הרפובליקה הדמוקרטית של קונגו וטנזניה. רואנדה היא מדינה ללא מוצא לים, שטחה כולל 26,338 קמ”ר ורובה נמצא מעל 1,500 מטר גובה.

רואנדה עשירה בגבעות, הרים, יערות גשם ואגמים. גולת הכותרת שלה ונקודת התיירות המפורסמת ביותר של רואנדה היא קהילת גורילות ההרים החיות בין הגבעות. האקלים נחלק לכמה עונות: העונה הרטובה הקצרה בין החודשים אוקטובר – נובמבר והעונה הרטובה הארוכה בין החודשים מרץ- מאי. קיגאלי (Kigali) היא עיר הבירה של רואנדה והיא ידועה כעיר ססגונית, שוקקת חיים והתושבים המקומיים מסבירי פנים. העיר קיגאלי היא גם העיר המאוכלסת ביותר במדינה, ומהווה את המרכז הפוליטי, הכלכלי, התחבורתי והתרבותי של המדינה.

טרק עם הגורילות הנדירות

שמורת הטבע וירונגה (Virunga National park) גובלת ב- 3 מדינות – חלקה הצפוני נמצא באוגנדה, בחלקה המערבי נמצאת בקונגו והשאר ברואנדה והיא נקראת פארק דה וולקן (Park Des Volcans). פארק דה-וולקן הוא הפארק אליו מגיעים המטיילים הסקרנים לראות ולחוות מקרוב את הגורילות הנדירות שנמצאת בחלק של רואנדה. הכניסה אל הפארק מותנת באישור מיוחד שיש לקבל טרם הנסיעה והצפייה בגורילות מותנת בזמן מוגבל, אסור לצלם את הגורילות עם פלאשים ומצלמות וידאו. כיום, נמצאות הגורילות בסכנת הכחדה ומספרם הולך וקטן עם השנים, לכן הביקור בפארק והצפייה בהם היא חוויה מיוחדת ונדירה שלא הרבה זוכים לחוות אותה.

מומלץ מאוד לשלב את הטיול ברואנדה עם מדינות ספארי שכנות נוספות ביניהן טנזניה וזנזיבר, אוגנדה, קניה, קונגו, זמביה, זימבבואה, בוצואנה ודרום אפריקה.

למידע נוסף השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: