טיול לנמיביה

נמיביה, ארץ הדיונות הפראית והשבטים המרתקים, המדבריות והמרחבים האינסופיים. נמיביה ממוקמת בדרום מערב יבשת אפריקה לחופי האוקיינוס האטלנטי. טיול לנמיביה משלב בתוכו טבע ויופי של נופים עוצרי נשימה, מדבריות, קניונים, דיונות ובעיקר הרבה טבע, תרבויות ושבטים וכמובן בעלי חיים.

ישנן דרכים רבות לטייל בנמיביה, ארץ מגוונת ובה שמורות טבע גדולות ויפות. ביניהם, מדבר נמיב, הנחשב לאחת המדברים העתיקים בעולם בעל הדיונות הגבוהות והאדומות המחליפות גוונים בזריחה ובשקיעה. הפארק הלאומי אטושה שחלקו מיוער ובחלקו צמחיה וסוואנה ומאגד בתוכו מינים רבים של בעלי חיים. הפארק הלאומי חוף השלדים, רצועת חוף יפייפיה וארוכה שבה ניתן לראות את פיל החולות החום וכן, וקייפ קרוס, שמורת טבע שהיא ביתם של עשרות דובי ים נדירים.

אתרי עיניין

מדבר נמיב (Namib Desert)

אחד האתרים המתוירים ביותר במדינה הוא מדבר נמיב והוא כנראה המדבר העתיק ביותר בעולם. המדבר מפורסם מאוד בזכות דיונות החול העצומות שלו ומשתרע על פני 2,000 ק”מ לאורך המדינה, בסה”כ מתפרש על פני שטח של 32,000 קמ”ר. האזור הדרומי שלו והתיירותי ביותר נקרא סוסוסוולי (Sossusvlei) שמשמעותו מדבר המלח והחמר, שם נמצאות הדיונות הצבעוניות המרשימות בשלל גווני הקשת.

הפארק הלאומי אטושה (Etosha)

ממוקמת בצפון נמיביה ונחשבת לאחת השמורות הגדולות באפריקה. משתרעת על פני 22,700 קמ”ר כאשר שליש ממנה הוא אגם יבש שקרקעיתו מכוסה גבישי מלח. השמורה מהווה בית גידול למגוון בעלי חיים בצורות שונות כמו סוואנות ומרחבים פתוחים, ערוצים יבשים, מדבריות ובורות מים. כל אלו מושכים אליהם בעלי חיים רבים בעונות שונות בהתאם למזג האוויר וכמות המשקעים.

קייפ קרוס וחוף השלדים

איזור השימור קייפ קרוס (Cape Cross) הוא ביתם של עשרות אלפי דובי ים (קייפ-פר-סיל) שהגיעו לשם בעקבות הדגה הרבה שמגיעה מהאוקיינוס לאיזור החוף, מחזה מרהיב וייחודי. דובי הים הם ממשפחת כלבי הים אך ונבדל באוזניו הבולטות ופרוותו הצפופה. מקור שמו של אזור שימור זה הוא הצלב שהשאירו האירופיים הראשונים שהגיעו למקום.

צפונית לקייפ קרוס נמתחת עוד רצועת חוף והיא הפארק הלאומי חוף השלדים (Sekeleton coast National Park). הפארק נקרא כך בשל שלדי ספינות ושלדי לווייתנים שנסחפו לחוף בזרם הבונגלה הקפוא המגיע מהקוטב הדרומי. הניגוד בין המים הקפואים של האוקיינוס האטלנטי לבין מזג האוויר החם והמדברי ביבשה של נמיביה יוצר אוכלוסייה של חי וצומח שהסתגלו לטמפרטורה ולתנאים הקיצוניים, ביניהם תמצאו את פיל החולות החום.

לפגוש את שבט ההימבה

שבט ההימבה השוכן בנמיביה הוא השבט הידוע ביותר המייחד את התרבות השבטית במדינה ומושך אליו מטיילים רבים הבאים לראות וללמוד אודות השבטים והמנהגים המקומיים. אנשי שבט ההימבה הם נוודים למחצה וחיים במדבר, ידועים במנהגם למרוח את הבוץ האדום השומר על עורם מהאקלים המדברי הלוהט.

להתאמת טיול בנמיביה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: