טיול למדגסקר

האי מדגסקר, הרביעי בגודלו בעולם, שוכן במימי האוקיינוס ההודי לא הרחק מחופייה של מזרח אפריקה (כ- 400 ק”מ בלבד מחופי מוזמביק). שטחו של האי מגיע ל 581,041 קמ”ר, אורכו של האי משתרע על פני 1,666 ק”מ ורוחבו 580 ק”מ בלבד. האי המרכזי קרוי מדגסקר ומסביבו איים קטנים נוספים. עיר הבירה נקראת אנטננריבו (Antananarivo) או בקיצור טאנה. מדגסקר נחשבת ליצואנית מספר אחת של תעשיית הווניל בעולם.

תרבויות והשפעות

האי מושפע רבות משתי תרבויות עיקריות, התרבות האפריקאית והאסייתית. לפני 165 מיליון שנה התנתק  האי מדגסקר מיבשת אפריקה ונדד מזרחה כ-400 ק”מ מזרחית למוזמביק, רוחב זה מכונה כיום גם תעלת מוזמביק. בנוסף האי מושפע רבות מהתרבות האסייתית בשל מתיישביה האינדונזיים אשר הביאו עימם את התרבות האסייתית. השפה המדוברת באי היא צרפתית ומלגאשית.

חי וצומח אנדמי

במהלך השנים, לאחר התנתקות האי מיבשת אפריקה התפתח בו עולם חי וצומח אנדמי ומיוחדים במינם אותם ניתן למצוא אך ורק באי. מתוך 200,000 מינים של צמחים ובעלי-חיים שהוגדרו באי כ-75% מהם נחשבים לאנדמיים וייחודיים לאי מדגסקר בלבד. באי ישנם מעל 50 פארקים ושמורות טבע והוא מפורסם בזכות עצי הבאובב והמינים השונים שלו שקיימים רק במדגסקר, מתוך 8 מיני הבאובב המצויים באפריקה, 7 מהם תוכלו למצוא אך ורק במדגסקר.

אי הלמורים

מדגסקר מפורסמת בזכות אוכלוסיית הלמורים שלה, הייחודית רק לאי והתפתחה בו במרוצת השנים. הלמורים, המזכירים קופים, הם בעלי חיים מיוחדים ואחד מסמליו הבולטים של האי מדגסקר. מהווה את אחת הסיבות העיקריות לבואם של מטיילים ותיירים רבים מכל העולם, בשילוב עם הטבע הפראי, חופים ואיים יפים, תרבות מעניינת וקולינריה משובחת ביותר.

האקלים באי

האי האקזוטי הזה מכיל בתוכו טבע עוצר נשימה, חופים יפים וארוכים, תרבות שמחה וססגונית ואוצרות טבע מדהימים. האקלים באי הוא מגוון ומושפע רבות מגודלו ומקרבתו לאוקיינוס ההודי. חשוב להתייחס לכל אחד מיעדי הטיול בנפרד. במזרח ובצפון האקלים הוא טרופי ולח, באזורים הפנימיים חמים וצחיח ובמערב טרופי, יבש וצחיח. 3 סוגי אקלים שונים במדינה אחת, הם מאפיינים את מדגסקר על אזוריה ושמורות הטבע השונות שלה. העונה הגשומה היא מנובמבר-מרץ והעונה היבשה היא מאפריל-אוקטובר. כל ימות השנה מזג האוויר הוא טרופי ונעים.

להתאמת טיול במדגסקר השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: