טיולים לזימבבואה

זימבבואה שוכנת בחלקה הדרומי של יבשת אפריקה. היא גובלת במוזמביק במזרח, דרום אפריקה בדרום, בוצואנה במערב וזמביה בצפון. נהר הזמבזי רחב הידיים מהווה את הגבול בין זימבבואה לזמביה, ומפלי ויקטוריה המרהיבים נמצאים בנהר זה.

יותר מ-11% משטחה של זימבבואה הוכרז כפארק לאומי ושמורות מוגנות. מההרים המיוערים שברמות המזרחיות ועד לערבות שטופות השמש של הפארק הלאומי הוואנגי (Hwange) מיערות מופאני (Mopani) החמים ועד לחופיו של אגם קאריבה (Kariba). ישנם עשרה פארקים לאומיים, המכסים יותר מ-44,000 קמ”ר, בנוסף ל-14 שמורות ספארי וצייד (העוזרים גם לממן את האגודות, שאחראיות למנוע צייד בשמורות) וגנים בוטניים.

כיעד לטיולים זימבבואה נחשבת מאד אטרקטיבית, פרטית וראשונית בשל מספר התיירים הנמוך יחסית בממוצע. ביקור בה משלב בדרך כלל את אחת משכנותיה, דרום אפריקה, זמביה, נמיביה או בוצואנה, אך היא כשלעצמה מציעה מספיק אפשרויות המאפשרות טיול מלא רק בה. הערים הגדולות שלה, הארארה (Harare) עיר הבירה ובולוואיו (Bulawayo) בירת התרבות מעניינות ביותר ובטוחות לתיירים. מחוץ להן תמצאו שמורות טבע נפלאות, שבשל כמות המטיילים הקטנה לפעמים יהיו פרטיות- רק אתם ובעלי החיים. וכמובן, גולת הכותרת היא מפלי ויקטוריה, מהמפלים המרשימים ביותר בעולם, בגבול זימבבואה-זמביה.

מפלי ויקטוריה (Victoria Falls)

מהצד של זימבבואה תזכו לראות את מפלי ויקטוריה במלוא תפארתם והדרם. המפלים הגדולים והרחבים ביותר בעולם, עומק התהום מגיעה ל- 108 מטר של התנפצות רועמת ורועשת של מי נהר וגשמים. התנפצות המים יוצרת מסך עשן ולכן המפלים והפארק הלאומי שהם נמצאים בו נקראים ע”י המקומיים גם ‘מוסי-אואה-טוניה’- העשן הרועם. בזימבבואה תוכלו לזכות בתמונה פנורמית של המפלים, במלוא העוצמה שלהם. תוכלו לסייר במפלים ועל הגשר המחבר בין הגבולות של זימבבואה ושכנתה הטובה זמביה החולקת עימה את אחד מפלאי העולם. בגשר זה תוכלו גם ליהנות מקפיצת באנג’י של 111 מטר, פעילות המתאימה לחובבי האקסטרים והאתגרים. בנוסף, תוכלו גם ליהנות מטיסת מיקרולייט מעל המפלים ומטיסת הליקופטר ולבחירתכם האישית והאמיצה.

שמורת וואנגי (Hwange)

כשעה נסיעה דרומה ממפלי ויקטוריה על הכביש לבולוואיו נמצא הפארק הלאומי וואנגי, הפארק הוותיק, העשיר והגדול ביותר בזימבבואה ואחד הגדולים בכל יבשת אפריקה. הוא משתרע על שטח של 14,650 קמ”ר – יותר מחצי שטחה של מדינת ישראל. בתחילת המאה ה-19 היה זה שטח ציד מלכותי של שבט הנדבלה, וב-1929 הוכרז האתר כפארק הלאומי הראשון במדינה.

מגוון בעלי החיים והציפורים המאכלסות אותו הוא עצום, וכולל יותר ממאה מיני יונקים וכ-400 מיני בעלי כנף. אוכלוסיית הפילים בו היא מהגדולות ביותר בעולם. בפארק שלושה אתרי קמפינג המציעים בין השאר, מסלולים המובילים את המבקרים גם לבורות המים בהם, בשעות הערב, מתכנס מספר רב של חיות בר כדי לשתות ולנוח. בפארק אפשר להבחין בזן נדיר של פילים, המצוי בסכנת הכחדה ועדרי פילים עצומים (יותר מ-100 פילים בעדר) מתרחצים ושותים בבורות המים. התקופה המומלצת לבקר בפארק היא בעונה היבשה (ספטמבר), אז בעלי החיים מתרכזים ליד בורות המים. הוסיפו לכך את התשתית התיירותית הטובה במדינה ושפע לודג’ים ומקומות לינה, ותקבלו את המקום המוצלח ביותר בזימבבואה לטיול ספארי.

להזמנות ופרטים נוספים: