חופשה במאוריציוס

תחילה נברא מאוריציוס, ולאחר מכן גן עדן הועתק ממנו”. מארק טווין.

רפובליקת מאוריציוס היא מדינת אי בדרום מערב האוקיינוס ההודי, ממוקמת כ- 900 ק”מ ממדגסקר ומשויכת ליבשת אפריקה. מאוריציוס היא רצועת חוף קסומה באורך 330 ק”מ, מוקפת שוניות ואלמוגים, לגונות ומים תכולים שיופיה עוצר נשימה. רצועת חוף מלאה במלונות מפנקים להפליא ופסיפס אנושי שמקורו בהודו ובמדינות אפריקה ואירופה. האי מונה כ 1.3 מיליון תושבים.

מאוריציוס התגלה במקרה לפני מעל 400 שנה, בשנת 1598, כאשר מלחים הולנדים עשו דרכם לאיי התבלינים. באי הבתולי הזה, שהיה לגמרי ריק מאדם התיישבו ההולנדים, אחריהם הצרפתים ולבסוף הבריטים שכבשו בסופו של דבר את האי בשנת 1810 ועזבו אותו עם ההכרזה על עצמאות בשנת 1968. במשך 400 שנות כיבוש אלו שלחו את האי הבתולי עשרות אלפי עבדים אפריקאים, ולאחר ביטול העבדות נשלחו גם כחצי מיליון עבדים הודים. לכן, ערבוב תרבויות זה של התרבות האפריקאית יחד עם התרבות הקריאולית והרוב ההינדי הם שמהלכים קסם על האי ומרכיבים את האוכלוסייה הייחודית של האי המשלבת בין התרבויות השונות.

עירוב התרבויות בא לידי ביטוי בשפות השונות המדוברות באי, למרות שהשפה הרשמית היא אנגלית תוכלו לשמוע גם צרפתית וקריאולית. ברחבי האי תוכלו לפגוש בתרבויות השונות בעיירות, בכפרי הדייגים הקטנים, הבתים הצבעוניים, מקדשים הינדיים, כנסיות ומסגדים. נקודת הציון הישראלית של האי היא טרם קום המדינה, כאשר 1,600 מעפילים נתפסו בחופי פלסתינה בידי השלטון הבריטי והובאו למאוריציוס בחשאי, שם נעצרו בבית הכלא המקומי ושם ניסו לחיות חיים בלתי אפשריים למשך 5 שנים, כאשר בשנת 1945 הושבו לישראל. כיום, תוכלו למצוא רק מצבות בבית הקברות המקומי והן הזיכרון לסיפור הנשכח.

מאוריציוס המכונה גם גן עדן עלי אדמות הוא אי קסום, הממוקם בלב הארכיפלג של מדגסקר. האי מציע שלל מנהגים ומטבחים, שוניות ואלמוגים, ערבוב תרבויות, צבעים ססגוניים, מים תכולים וחופים לבנים בתוליים, אליו מגיעים תיירים מכל העולם לחופשה מפנקת באחד מבתי המלון הפזורים על חופיו הלבנים של האי. כולם ברמת ארבעה-חמישה כוכבים פלוס, המציעים שירות מצוין ופעילויות ימיות נהדרות. האי מקבל אורחים ומבקרים בידיים רחבות ופתוחות ומזמינה אתכם לטעום מפיסת הגן עדן עלי אדמות, לא סתם האי נחשב לאחד מאתרי הנופש האקזוטיים והיוקרתיים ביותר בעולם.

להתאמת החופשה המושלמת במאוריציוס השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: