טיול לזמביה

זמביה, פראית ומרתקת, היעד המושלם לבוגרי הספארי הקלאסי המבקשים לחזור לאפריקה ולגלות אותה שוב, מחדש. מיקומה הגיאוגרפי של זמביה בין המרכז לדרום אפריקה, מאפשר לחוות דרכה את העושר של אפריקה כולה. זו המדינה ממנה החל ד”ר ליווינגסטון, מגלה הארצות הנודע, את חיפושיו אחר מקורות הנילוס והיה המערבי הראשון לגלות את מפלי ויקטוריה, אחד מפלאי עולם ונקודת חובה בביקור בזמביה. למסע לזמביה עומק מיוחד. זוהי חופשה רגועה, לא המונית הנוגעת בשמורות נדירות ותמימות, מרהיבות ביופיין. בלודג’ים ומחנות קמפינג התופסים את תמצית הוויית הספארי המלווה כל רגע במסע.

קפיצת באנג’י במפלי ויקטוריה:

תכנון

דרכים רבות לטייל בזמביה. שייט בנהר הזמבזי בין היפופוטמים ותנינים, ספארי הליכה או ספארי פילים במרחבים הירוקים האין סופיים של זמביה וזו רק ההתחלה. טיול לזמביה הוא טיול שמוטב לתכנן בקפידה עד הפרטים הקטנים. עומק החוויה טמון בתפירה האישית, בבחירת מתווה נכון של המסלול, במלונות ולודג’ים שמשלימים את החוויה. אנו מזמינים אתכם לטייל בין דפי האתר ולהתרשם ממגוון האפשרויות. את כל חבילות הספארי שלנו ניתן להזמין כמו שהן, פשוט להזמין לארוז ולטוס. ההמלצה שלנו היא לראות בהן כהצעה ראשונית, טיוטה.

איך מטיילים?

גם בזמביה היצע רחב של שמורות טבע ואטרקציות. בטיול ספארי קלאסי בן שבוע ימים בוודאי שבלתי אפשרי לבקר בכולם, ולכן מומלץ להתרכז באזור נבחר ולבקר בשמורות נבחרות. אפשרות נוספת היא להשתמש בטיסות פנימיות בתוך זמביה, עניין אשר מייקר מעט את הטיול, אך מאפשר ליהנות מכל הפנינים של המדינה המופלאה הזו

מתי מומלץ?

סטטיסטית, העונה הגשומה נמשכת מנובמבר ועד מרץ, כאשר בחודש ממוצע יורדים 150-200 מ”מ גשם. הממוצע הרב שנתי ברוב חלקי המדינה הינו מעל 1000 מ”מ. העונה היבשה נמשכת מחודש מאי עד אמצע נובמבר, כאשר היא מחולקת לשתי עונות משנה: עונה יבשה וקרירה הנמשכת ממאי עד יולי, אז נעות הטמפרטורות מ-10 מעלות בלילה ועד מקסימום 23 מעלות ביום. בעונה היבשה החמה, הנמשכת מאוגוסט עד נובמבר, הטמפרטורות אינן יורדות מ-20 מעלות אך המקסימום יכול להגיע עד 30 מעלות.

במהלך החודשים אפריל-יוני, מפלי ויקטוריה בשיאם. נסיעה בנובמבר תאפשר לעשות פעילויות אקסטרים שלא ניתן לעשות כשהנהר מלא (זוויות תצפית על המפלים מנקודות קרובות למפל, שכשוך בבריכת השטן ועוד).