חופשה נופש וטיול ספארי לאוגנדה

אוגנדה – פנינת אפריקה, בין היעדים היפים והמרשימים באפריקה כולה. נופיה ירוקים ואין סופיים ולעיתים נדמה שפשוט רכשה לה גוון ירוק משל עצמה. בתוך כל הירוק הזה, בין ההרים והגבעות, יערות הגשם הסבוכים, המפלים והאגמים, חיות משפחות של שימפנזים, גורילות, קרנפים, פילים ועוד מגוון רב של חיות ומיני ציפורים ססגוניות שמצאו בית בנוף האוגנדי. חופשה באוגנדה מזמנת לבאים בשעריה שלל הרפתקאות, טראק בעקבות גורילות ההרים, סיור במפלי מורצ’יסון ושייט על הנילוס הלבן, ספארי בשמורת קווין אליזבת בין אריות ופילים, וזו רק ההתחלה. בנוסף לנופיה הקסומים, באוגנדה אוכלוסייה מקומית מדהימה ומסבירת פנים שיוצרת חוויה מחממת לב למטיילים.

אתרי עניין

הכירו את השמורות והפארקים הכי מעניינים באוגנדה.

פארק אלגון: מים בששון

בפארק הר אלגון, הממוקם על גבול אוגנדה – קניה, נמצא הר געש רדום שהעניק לפארק את שמו. בפארק תוכלו לצפות באנטילופות קטנות, קופי יער, פילים, בופלו ומגוון של כ- 300 מינים שונים של ציפורים שאין בשום מקום אחר בעולם, מלבד אוגנדה. בשמורה סדרה של מפלים הנשפכים מרמת ההר אל המישורים המקיפים אותו – מחזה מרהיב. המפלים משמשים את התושבים המקומיים להשקיית השדות, מטעי הקפה והבננות שהם מגדלים. אפשר לצאת לסיור מודרך באזור ולראות את תהליך הכנת הקפה, מליקוט הפולים ועד שהמשקה גולש במורד הגרון.

"פארק אלגון" , "אוגנדה"

פארק בווינדי: ממעוזי הגורילות האחרונים

בפארק בוונדי נמצא אחד מיערות הגשם העתיקים באוגנדה, שראשיתו מתוארכת ללפני יותר מ- 25 אלף שנה. גולת הכותרת של השמורה היא גורילות ההרים שחיות בשטחה. הגורילות נמצאות בסכנת הכחדה ובעולם נשארה רק אוכלוסייה של כמה מאות גורילות. בפארק בווינדי חיות כ- 350 גורילות – כמחצית מאוכלוסיית העולם. באזור שרשרת הרי וירונגה, על התפר שבין רואנדה, קונגו ואוגנדה, ישנם יערות נוספים בהם מתגוררות שארית משפחות הגורילות שנותרו. בשל סכנת ההכחדה, ישנה הקפדה על הגורילות, והפקחים מונחים להגביל את מספר המבקרים בשנה. עלויות הכניסה לשמורה הן בין הגבוהות ביבשת, כ- 500 דולר לאדם ביום. חובה לתאם את הביקור מראש וכמה חודשים קודם.

גורילות באוגנדה, טרק לגורילות ההרים באוגנדה, המלצות לחופשה באוגנדה

שמורת זיווה: ביתם של הקרנפים הלבנים

על הדרך מקמפלה בירת אוגנדה למפלי מורצ’יסון נמצא איזור שימור זיווה שמטרתו להגן על אוכלוסיית הקרנפים הלבנים הנמצאים על סף סכנת הכחדה. השמורה הוקמה ע”י הקרן למען קרנפים באוגנדה והיא בין המקומות היחידים בעולם בהם ניתן לצפות מקרוב בקרנפים הלבנים הדרומיים שרק פרטים מעטים מהם נותרו בעולם. כיום אוכלוסיית הקרנפים הלבנים מונה כ-11 אלף פרטים, הודות למאמצי שיקום בחמישים השנים האחרונות. שמורת זיווה פועלת ליצירת אזורים מוגנים והן לחינוך לשמירת הקרנפים והפסקת הצייד הבלתי חוקי. לשמורה גם פן כלכלי-חברתי: אחזקת השמורה והתיירות במקום מייצרים מקומות עבודה ופרנסה לאוכלוסייה המקומית. מלבד קרנפים מתגוררים בשמורה בעלי חיים נוספים בניהם אנטילופות, צביונים וקודו משורטט.

מפלי מורצ’יסון: שייט על נהר הנילוס

כחמש שעות נסיעה מקמפלה, תמצאו את שמורת מפלי מורצ’יסון. בפארק מגוון רב של בעלי חיים: היפופוטמים, קרוקודילים, תאואים, שימפנזים, ג’ירפות ועוד חיות מדהימות. נוף המשורה מתהדר ביערות, אגמים והן במפלים עצמם, המהווים את הנקודה בה מתנקז נהר הנילוס לתוך ערוץ צר של כשישה מטרים בלבד ומתפרץ בעוצמה ונופל לאגם אלברט מגובה של כ- 40 מטרים. דרך נפלא לחוות את השמורה היא בשייט על הנילוס, בחלק הקרוי נילוס ויקטוריה.

שמורת קווין אליזבת: שלום להוד מעלתה

שמורת קווין אליזבת היא השמורה הפופולארית ביותר באוגנדה. המערכת האקולוגית של הפארק מגוונת וכוללת סוואנות רחבות ידיים, יערות, אגמים שקופים, ומקווי מיים פוריים, מה שהופך אותה לבית גידול עשיר של מיני יונקים כולל שימפנזים, פילים, היפופוטמים, עדרי תאואים ואריות. השמורה מהווה מקום מפגש עם הטבע, התרבות והקהילה המקומית והזדמנות ליהנות מיופי, סיפורים, ריקודים וטקסים מסורתיים של השבטים המקומיים. שיט בתעלת קזינגה הוא ללא ספק הפעילות המומלצת ביותר בפארק. במהלך השייט אפשר לצפות בבעלי חיים משוטטים על גדת התעלה כגון פילים, היפופוטמים, תאואים ותנינים.

 

הדרכים לטייל באוגנדה רבות ומגוונות, לכן, כאשר יוצאים לספארי באוגנדה ומתכננים את מתווה המסע חשוב לקחת בחשבון את גודלה של המדינה, תנאי מזג האוויר, המגוון העשיר של החוויות שהיא מציעה, וכן את העלויות שיכולות להשתנות בהתאם לאופי הטיול. הכנו עבורם מבחר חבילות ספארי באוגנדה, על מנת שתוכלו להתרשם מההצעה והמגוון. את כל חבילות הספארי ניתן להזמין כפי שהן, ההמלצה שלנו היא לראות בהן כבסיס להצעה ראשונית. נשמח להזמין אתכם לפגישה אישית, ביחד נפתח את מפת אוגנדה ונתפור עבורכם טיול ספארי אישי, בטעם שלכם ולתקציב שלכם.

להתאמת ספארי באוגנדה השאירו פרטים ונחזור אליכם בהקדם: