מסע בעקבות הגורילות של אוגנדה

דמיינו לעצמכם הרים וגבעות צבועים בירוק, מפלים ואגמים תכולים ויערות גשם סבוכים ומרשימים ביופיים, בין כל אלה חיים להם קופי האדם של אוגנדה. אנחנו מציעים לכם להצטרף אלינו למסע מופלא בעקבות הגורילות והשימפנזים של אוגנדה, אחת המדינות היחידות שעוד ניתן לחזות בהם ובהחלט אחת המדינות היפות באפריקה כולה.

את המסע נתחיל מהעיר ג’ינג’ה, המהווה את מקור הנילוס ומשם נמשיך אל שמורת מפלי מורצ’ינסון, בה הנילוס נשפך למפל עוצמתי בגובה של כ-35 מטרים. השמורה שוקקת ומלאה בחיים, מהיפופוטמים וקרוקודילים ועד אריות, פילים וג’ירפות. סיור בשמורה מבטיח חוויה אתגרית ומסעירה של מפגש מקרוב עם בעלי החיים והצמחייה הייחודית לאזור. משם נמשיך לשמורת קווין אליזבת’ העשירה בחי וצומח וכן אל שמורת איששה (Ishasha) הידועה בזכות להקות האריות שאוהבים לנוח על צמרות העצים.

גולת הכותרת במסע היא הטרק בעקבות גורליות ההרים הנדירות, אותו נעשה בשמורת בווינדי (bwindi impenetrable national park), אחת מיערות הגשם העתיקים ברואנדה בן יותר מ25 אלף שנים. השמורה היא ביתם של כ400 מינים של צמחים ומינים רבים של בעלי חיים, אך האטרקציה המרכזית בה היא כמובן כ-320 גורילות ההרים שהם כמחצית מאוכלוסיית העולם. הגורליות נמצאות תחת סכנת הכחדה מתמדת ולכן שמורות הטבע מקפידות להגן עליהם ככל שניתן, עד כדי כך שאם תרגישו מצוננים באותו היום ייתכן שלא יתנו לכם להתקרב לגורילות.

המסע כולל בתוכו אטרקציות שונות ומגוונות כמו נסיעה אל אגמי הלוע המרהיבים (אגמים המתפתחים בתוך לוע של הר געש רדום), שיט באגם מבורו על רקע נוף סלעי יפיפה וטרק לצד השימפנזים ביער קיבלה בו חיים עוד 15 סוגי קופים נוספים ומאות זנים של פרפרים מרהיבים ביופיים.

המסע המקיף והנרחב מאפשר לחוות את אוגנדה על שלל צבעיה. מהמפלים הכחולים דרך יערות גשם סבוכים ועד נופים סלעיים וגעשיים. כל זה לצד הגורילות, שימפנזים ושלל בעלי החיים שהופכים את המסע לאתגרי והרפתקני. תוסיפו על כך את האוכלוסייה המקומית החביבה ומסבירת הפנים ותבינו שההתאהבות באוגנדה מובטחת.