רונית עם אפריקאית - מוכן לאחר עריכה 

רונית הרשקוביץ

רונית הרשקוביץ, קונסולית הכבוד של זמביה בישראל ובעבר קונסולית הכבוד של טנזניה בישראל, הקימה לפני יותר משני עשורים את קבוצת MENELIK, העוסקת בפיתוח תיירות ומסחר במדינות אפריקה.  ‘ספארי קומפני‘ הזרוע התיירותית של הקבוצה מתמחה בהפקה ותכנון של מסעות ספארי אישיים לקבוצות ויחידים המבקשים לגלות את אפריקה.

היכרותה ארוכת השנים של רונית עם היבשת, אהבתה לאפריקה, נופיה ואנשיה, צובעים את הדרך לאפריקה בגוונים חדשים, יוצרים את עומק החוויה. זאת הסיבה שאותם שכבר גילו עם רונית את אפריקה, חוזרים ובוחרים בדרך הזאת שוב ושוב.

כיצד הכול התחיל?

בשנת 1992, הובילה רונית הרשקוביץ, אז אשת עסקים בתחומי התיירות, את “טרנד” הנסיעות לאיי סיישל ולקניה. באחת מהטיסות הזדמנה לה פגישה מקרית עם שני שרים בכירים מטעם ממשלת זנזיבר. השניים הזמינו את רונית, אשר הייתה ידועה במומחיותה בעסקי התיירות, לבוא לבקר באי זנזיבר ולהכיר מקרוב את הקסם הזנזיברי. רונית ביקרה באי וכצפוי התאהבה בו מיד. הטבע הפראי שלו, הראשוני, שבה את ליבה. בתוך זמן קצר היא החלה לארגן טיולים, טיסות שכר, ולפעול לפיתוח ענף התיירות המקומי.
בשנת 1993, פגשה לראשונה את נשיא טנזניה. המפגש הזה הפך במרוצת השנים לאבן היסוד של חידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לטנזניה. כשושבינה לחידוש היחסים הדיפלומטיים בין ישראל לטנזניה רונית מטפחת עד היום את הקשרים הללו, ואף מונתה בשנת 2000 לקונסולית הכבוד של טנזניה בישראל על ידי שר החוץ של טנזניה (המכהן היום כנשיא טנזניה) כאות תודה והכרה בפעילות הענפה שהיא מבצעת לטובת טנזניה ואזרחיה.

מעבר לפעילותה הדיפלומטית ותרומתה ההומניטארית, ממשיכה רונית לעסוק בתיירות והתמחתה במדינות מזרח אפריקה. רונית מהווה אוטוריטה לטיולי ספארי באפריקה. ואף לוותה, מאחורי הקלעים, את חברות התיירות השונות בארץ בייעוץ ותכנון הטיולים שלהם לאזור. ב- 2010 סיימה רונית בהצלחה שלוש קדנציות כקונסולית הכבוד של טנזניה וזנזיבר והתבקשה ע”י ממשלת זמביה להמשיך ולפעול כקונסולית הכבוד של זמביה בישראל.

אהבתה העזה של רונית לאפריקה, לקולות ולשקט, לצבעים החיים לטבע הבראשיתי, הקשר העמוק שנרקם עם תושביה של היבשת היפיפייה הזו, הפכו עבורה את אפריקה לבית. קשה שלא להתרשם מהידע הנרחב, מההיכרות לפרטי פרטים ובעיקר מהרצון לחלוק ולהעביר לאחרים את החוויה האפריקאית במלואה, לחיות את אפריקה

לחצו כאן להמשך קריאה על טיולים מאורגנים ליבשת אפריקה