עינב לוי מנהל הפרויקטים של ספארי קומפני מצייר עם ילדים בפרויקט מעורבות אוגנדה 

אחריות תאגידית

אחריות תאגידית היא מונח המשקף תפיסת עולם כוללת המתבטאת בכללי התנהלות והטמעת נורמות. כללים אלו אשר לאורם פועלת החברה מבטאים את היותה ישות הגונה. הגינות זו מתבטאת בין השאר בשקיפות מלאה, כללי אתיקה, קיימות, חוקי עבודה, תרומה לקהילה, מודעות חברתית ופעילות התנדבותית הומניטרית.

אנו בספארי קומפני פועלים לאורם של ערכים אלו בכל הפעילויות השונות באפריקה. ערכים אלו באים לידי ביטוי בפרויקטים אשר אותם אנו יוזמים ולהם אנו שותפים בתחומי הפעילות החברתית, ההומניטרית והרפואית למען הקהילה המקומית. הפרויקטים מתמקדים בחינוך, בריאות, פיתוח קהילתי ואקדמיה.

הפרויקטים

רפואה קהילתית

בחודש מאי 2014 מימנה ושיגרה ספארי קומפני משלחת של רופאי עיניים ישראלים בהתנדבות מלאה ובשת”פ עם משרד החוץ הישראלי. המשלחת ביצעה כ- 40 ניתוחי עיניים מוצלחים ונתנה מענה למעל 1000 איש במחוז מוצ’ינגה שבמדינת זמביה. מחוז זה ידוע במספר גבוה של חולי קטרקט (מחלת עיניים).

טיפוס עם עמותת אתגרים 

בחודש דצמבר 2013 יצאה משלחת בניהולה של ספארי קומפני ובשת”פ עם עמותת אתגרים להעפלת בעלי מוגבלויות לפסגת הקילימנג’רו, ההר העומד החופשי הגבוה בעולם. פרויקט זה תוכנן בקפידה וברגישות רבה מעל 9 חודשים ובסופו של דבר הצליחו משתתפי המשלחת להעפיל לפסגת ההר ולכבוש פסגות נוספות.

מאמא רוז

ספארי קומפני הפעילה תכנית מתנדבים בעיר לוסקה, בירת זמביה. מהות התכנית היא הבאת מתנדבים מהארץ לתקופה של מספר חודשים אל בית ספר באחת משכונות העוני בעיר. המתנדבים מלווים את המורים ומפעילים תכנית חינוך בלתי פורמלית מתוך גישה ברת קיימא אשר מעצימה את המשאבים של הקהילה המקומית. כיום בבית הספר יש מעל 700 ילדים. ספארי קומפני הייתה שותפה להקמת התכנית  ואף תרמה כסף להקמת בית הספר יחד עם מאמא רוז. רונית הרשקוביץ נמצאת בקשר מתמיד עם מאמא רוז ומורי בית הספר והמתנדבים.

הכשרת מורים

ספארי קומפני מובילה פרויקט הכשרה של מורים להגשת עזרה ראשונה בבתי ספר באפריקה אשר ממוקמים על כבישים מרכזיים. באופן זה, המורים יכולים להגיש עזרה ראשונה בעת הצורך גם למסגרת ביה”ס, גם לקהילה הסמוכה וגם במקרים של תאונות דרכים- תופעה נרחבת באפריקה.

אקדמיה

ספארי קומפני שותפה במחקר בנושא מחלת האיידס עם מספר אוניברסיטאות באפריקה ובאירופה: אוניברסיטה מרכזית בזמביה, אוניברסיטה מרכזית בניגריה ואוניברסיטת בריסל בבלגיה. בהמשך למחקר, ספארי קומפני תתמוך ותלווה תכניות התערבות, חינוך והכשרה בנושא מניעת מחלת האיידס והתפשטותה.

ארגון “מהנדסים ללא גבולות”

ספארי קומפני מלווה את ארגון “מהנדסים ללא גבולות” בפעילות קידום מערכות השקייה סולאריות בטנזניה. התכנית עתידית לצאת בחודש אוקטובר 2014.