מה לארוז לספארי באפריקה?

מתארגנים למסע ספארי באפריקה? כמה טיפים לאריזה נכונה.

רגע לפני הרפתקת הספארי הקסומה שלכם באפריקה, צוות ספארי קומפני הכין עבורכם רשימה של פריטים שפשוט חייבים לארוז ועוד כמה המלצות קטנות.

ביגוד:

ברוב מדינות אפריקה יש מזג אוויר טרופי נוח. ארזו בגדים קלילים למהלך היום ובגדים חמים יותר לילה. הצטיידו בנעלי הליכה נוחות, נעלי טרקים או נעליים גבוהות שיתאימו לספארי אקזוטי שכזה, סנדלים וכפכפים מומלץ לשלוף בזמני הארוחות או אזורי הלודג’ים והאכסניות בהם תלונו. במלונות ולודגים רבים יש ג’קוזי ובריכות שחייה לכן הצטיידו גם בבגד ים. ואל תשכחו, השמש האפריקאית לא חסה על אף אחד ולכן הכניסו למזוודה גם קרם הגנה, כובע ומשקפי שמש. למי שיש גם משקפת, איתה תוכלו לראות למרחקים, מומלץ ביותר להכניס גם אותה למזוודה. לנהג/מדריך שלכם יש משקפת אחת אותה תחלקו אך מי שיביא מהבית ירוויח יותר זמן עם האריות מקרוב.

מצלמה:

 היא תהיה חברתכם הטובה ביותר בחופשה הזו ולא תוכלו להתנתק ממנה לרגע! יש כל כך הרבה יופי של טבע באפריקה ותזכו לראות כל כך הרבה סוגים של חיות מרגשות וציפורים ססגוניות, ממש  אסור שהמצלמה תישכח בבית. מצלמה איכותית המצוידת בעדשה טובה מומלצת מאוד. חשוב לארוז לצד המצלמה מטען לסוללות המצלמה, סוללות אקסטרה, וכרטיס זיכרון חלופי במידה וזו מצלמה דיגיטלית.

בריאות:

תרופות אישיות יש להביא מהבית בכמות מספיקה לכל אורך ימי הספארי. חשוב להביא חומר דוחה יתושים ולהתמרח במהלך הספארי, בעיקר בלילות. כמו כן, תדאגו לסגור את הכילה וללבוש בגדים ארוכים ודקים. כחודש לפני היציאה למסע פנו למרפאות המטיילים או ללשכות הבריאות הקרובות עליכם להתייעץ לגבי החיסונים המתאימים.

מסמכים וציוד:

הכינו עותקים מצולמים של כרטיסי הטיסה, פנקסי החיסונים והביטוח ועטפו בניילון כדי להגן עליהם מרטיבות.

איך מכניסים הכל למזוודה אחת?

שאלה טובה. לטיול ספארי מומלץ לארוז קל, מזוודה אחת או תיק לאדם, במשקל כמה שיותר קל כמובן. ראשית, פרסו על המיטה את כל הדברים שתכננתם לארוז וחשבו, האם באמת אתם צריכים את כל זה? לאחר שסיננתם היטב מה כן לוקחים ומה לא, הטריק הוא באריזה. קטע יוטיוב קצר איך תארזו כמו מקצוענים.

ניפגש בספארי….

התוכן נכתב בשיתוף עם חגור– ייצור ושיווק מוצרי קמפינג וטיולים